Prezentacje Liceów i Techników, spotkania z dyrektorami szkół, pedagogami, uczniami, warsztaty – to tylko niektóre z atrakcji podczas XXVIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018 r.

Przez trzy dni (od 22 lutego do 24 lutego br.) dostojne sale Pałacu Kultury i Nauki wypełniał tłum młodzieży z Warszawy, województwa mazowieckiego i województw ościennych. Było co zwiedzać: ponad 100 szkół ponadgimnazjalnych prezentowało swoją ofertę podczas Salonu.

Duże „wzięcie” miało stanowisko Niepublicznego Technikum Usługowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie – pomysłowo zaaranżowane przez nauczycieli i uczniów. W tym roku prezentowaliśmy możliwości nauki w naszym technikum w klasach: gastronomicznej, fryzjerskiej, e- sportowej, realizacji nagrań i nagłośnień. Zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty kulinarne i fryzjerskie, podczas których można było dowiedzieć się, jak zaplanować swoją karierę, osiągnąć sukces zawodowy wybierając naukę w technikum ZDZ w Warszawie. Zwiedzający mieli okazję posmakować wspaniałych „tartinek” – ozdobnych kanapeczek przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych specjalnie dla odwiedzających nasze stanowisko. Uczniowie klas fryzjerskich prezentowali fantazyjne stylizacje fryzur.

Wszystkich zainteresowanych nauką w naszym technikum, którzy chcieliby zobaczyć naszą szkołę zapraszamy na Dzień Otwarty Szkół ZDZ w Warszawie już 17 marca br. Dzień Otwarty rozpocznie się o godz. 10.00 (ul. Podwale 13, Warszawa). Podczas Dnia Otwartego będzie można obejrzeć sale w których prowadzone są zajęcia, pracownie komputerowe, profesjonalnie wyposażone pracownie specjalistyczne: kosmetyki estetycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej, studio nagrań i realizacji dźwięku. Zainteresowani nauką w szkołach będą mogli spotkać się i porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami; dowiedzieć się więcej na temat nauki, przedmiotów i zajęć praktycznych, a także perspektyw zawodowych.

Zobacz zdjęcia z salonu edukacyjnego "Perspektywy 2018"

Perspektywy 2018