Od 6 marca 2017 roku rusza pierwsza edycja spotkań z młodzieżą pod hasłem „Otwórz drzwi do kariery zawodowej w szkole ZDZ w Warszawie”, której organizatorem jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie. Kampania kierowana jest do uczniów klas trzecich gimnazjów i jest realizowana tylko w wybranych gimnazjach warszawskich.

Głównym założeniem akcji jest promowanie oferty edukacyjnej Niepublicznego Technikum Usługowego ZDZ w Warszawie oraz prezentacja możliwości zawodowych po ukończeniu szkoły.

Zainteresowani nauką w szkole ZDZ w Warszawie będą mogli również spotkać się i porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami; dowiedzieć się więcej na temat nauki, przedmiotów i zajęć praktycznych. W ramach akcji eventowej uczniowie technikum ZDZ w Warszawie zaproponują gimnazjalistom pokazy w formie warsztatów:

Warsztaty z pielęgnacji włosów

Zainteresowani dowiedzą się, jak właściwie pielęgnować włosy, m.in.:  jak dobrać odpowiedni szampon i czym kierować się przy jego wyborze. Uczestnicy dowiedzą się również, jak radzić sobie z łupieżem, przetłuszczaniem, wypadaniem, przesuszeniem oraz jak dbać o włosy zniszczone wskutek farbowania.

Chętni będą mogli poddać się wybranym zabiegom pielęgnacyjnym włosów, np. prostowania, czesania. Zabiegi fryzjerskie wykonywane będą przez uczniów technikum po okiem instruktora.

Warsztaty kulinarne

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję przygotować dania kuchni hiszpańskiej, np.: „tortillę”. W trakcie warsztatów dania będą degustowane, dzięki czemu uczestnicy spróbują potraw przygotowanych przez siebie i innych.

Dopełnienie organizowanych spotkań z młodzieżą stanowić będzie ciekawa oprawa muzyczna, która jest dziełem uczniów, kształcących się w zawodzie technik realizacji nagrań i nagłośnień.